Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Co kupić? / Stacja pogodowa na prezent - poradnik 2023
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 10 Listopad, 2023, 16:00:25  »
Kolejną wersje poradnika prezentowego, pomagającego w wyborze stacji pogodowej na prezent, znajdziecie tutaj: Co kupić pod choinkę - poradnik prezentowy (cz. 9). Warto wspomnieć, że poradnik ukazuje się od 2015 roku, opisuje najciekawsze stacje pogodowe, które ukazały się stosunkowo niedawno. Dla ułatwienia produkty zostały podzielone na kilka segmentów cenowych.
2
Co kupić? / Stacja marki Sainlogic współpracująca z PC
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 06 Listopad, 2023, 13:42:31  »
Sainlogic SC088 to bardzo ciekawa stacja pogody, która ma możliwość podłączenia do komputera PC. Posiada wewnętrzną pamięć, w której zmieści się 5000 zestawów danych pogodowych. Dane te możemy przeglądać na komputerze z systemem Windows, za pomocą dedykowanego oprogramowania. W produkcie znajdziemy oprócz pomiaru temperatury, wilgotności, prognozy pogody i ciśnienia powietrza, także informacje o wietrze i opadach deszczu. Informacje z sensorów są wyświetlane na dużym kolorowym wyświetlaczu. Oprócz współpracy z PC, produkt wyróżnia się także dużym wykresem słupkowym, na którym możemy zobaczyć historię pomiarów dla temperatury, wilgotności, ciśnienia, prędkości wiatru i opadów deszczu.
3
Co kupić? / Ciekawa nowość marki METEO
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 26 Październik, 2023, 19:59:02  »
Meteo SP-106 to najnowsza stacja pogody polskiej marki METEO. W zestawie ze stacją znajdziemy 3 czujniki zewnętrzne temperatury i wilgotności. Wszystkie informacje z czujników wyświetlane są jednocześnie, na czarnym kolorowym ekranie. Oprócz temperatury i wilgotności, urządzenie informuje także o ciśnieniu atmosferycznym, jest też prognoza pogody i radiowo ustawiany zegar. Produkt można kupić w cenie około 160 zł.
4
Co kupić? / Stacje pogody marki MANTA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 25 Październik, 2023, 22:15:50  »
Firma Manta ma w ofercie dwie interesujące stacje pogodowe. Manta Windy to bardzo ciekawie zaprojektowany produkt, który na czarnym kolorowym ekranie, wyświetla prognozę pogody, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę i wilgotność (wewnętrzną i zewnętrzną) oraz fazę księżyca. Jest też czas i data radiowo synchronizowane oraz funkcja budzika. Produkt kupimy w cenie około 150 zł. Druga stacja to Manta Windy Smart, to produkt z prognozą pogody na najbliższe 5 dni pobieraną z Internetu (WiFi). W prognozie znajdziemy także informacje o maksymalnej i minimalnej temperaturze oraz indeksie UV. Stacja współpracuje z aplikację TUYA. Informacje są prezentowane na czytelnym kolorowym wyświetlaczu. Ten model jest dostępny w cenie około 220 zł.
5
Stacje pogodowe / Aktywna osłona przeciwsłoneczna TFA do czujników
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 14 Październik, 2023, 22:25:53  »
TFA ma w ofercie nową osłonę przeciwsłoneczną do czujników zewnętrznych temperatury i wilgotności. Jest to osłona aktywna, wyposażona w wentylator, czyli tzw. FARS. Do zasilania została wykorzystana energia słoneczna. Osłonę można kupić w cenie około 140 zł. Więcej informacji, szczegółów i zdjęć znajdziecie tutaj: Aktywna osłona radiacyjna TFA do czujników temperatury.
6
Co kupić? / Nowa stacja pogody marki HYUNDAI
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 08 Październik, 2023, 18:57:00  »
WS 4380 to najnowsza stacja pogodowa południowokoreańskiej marki HYUNDAI. W urządzeniu znajdziemy kolorowy wyświetlacz, prognozę pogody, pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej). Jest też radiowo ustawiany czas i data (za pomocą sygnału DCF). Produkt wyróżnia się czujnikiem zewnętrznym typu "High Precision", czyli o wysokiej precyzji pomiarów. Więcej informacji o tym produkcie przeczytacie tutaj: Nowa stacja pogodowa marki HYUNDAI z czujnikiem "High Precision".


7
Hulajnogi elektryczne / Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 17 Wrzesień, 2023, 12:01:29  »
Firma Xiaomi wprowadziła dwie nowe hulajnogi elektryczne z serii oznaczonej czwórką, są to mianowicie modele Electric Scooter 4 i Electric Scooter 4 Go. Electric Scooter 4 ma 300 watowy silnik i "duży" akumulator, umożliwiający przejechanie około 35 km, bez konieczności ponownego ładowania. Electric Scooter 4 Go to model "słabszy", ma 250 watowy silnik i umożliwia przejechanie około 18 km, bez ponownego doładowania. Obie hulajnogi współpracują z aplikacją Xiaomi Home, zostały też wyposażone w systemy zapobiegające blokowaniu kół oraz odzyskiwania energii. Na zdjęciu Xiaomi Electric Scooter 4. Więcej informacji i szczegółów, o tych dwóch nowościach marki Xiaomi, dowiecie się tutaj: Dwie nowości od Xiaomi - Electric Scooter 4 i 4 Go.

8
Hulajnogi elektryczne / Hulajnoga elektryczna marki RIDER z dużymi kołami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 18 Sierpień, 2023, 21:18:03  »
RIDER Monster Turbo to nowa hulajnoga elektryczna polskiej marki RIDER. Wyróżnia się dużymi kołami, przednie ma aż 20 cali, tylne jest niewiele mniejsze, bo ma 16 cali. Na obu kołach znajdziemy hamulce tarczowe. Monster Turbo został wyposażony w 350 watowy silnik i akumulator, który umożliwia przejechanie na jednym ładowaniu nawet 60 km. Więcej informacji i szczegółów (zdjęcia, cena) znajdziecie tutaj: RIDER Monster Turbo - hulajnoga z dużymi bezpiecznymi kołami.
9
Stacje pogodowe / Czujniki wielosensorowe temperatury i wilgotności
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 06 Sierpień, 2023, 16:42:53  »
Jak można zwiększyć niezawodność i dokładność pomiarów temperatury i wilgotności? Można zastosować czujniki wielosensorowe.

Jeden sensor pomiarowy temperatury i wilgotności, zastosowany w czujniku, może łatwo ulec uszkodzeniu, zostać zabrudzony lub zanieczyszczony, co może negatywnie wpłynąć na jego dokładność. Jeżeli ulegnie on uszkodzeniu, to przez jakiś czas w ogóle nie mamy pomiarów i musimy go wymienić. Rozwiązaniem tego problemu mogą być czujniki wielosensorowe, składające się z kilku sensorów. Pomysł na takie czujniki znajdziecie tutaj: Pomysł na zwiększenie niezawodności i dokładności pomiarów temperatury i wilgotności.
10
Hulajnogi elektryczne / TEN TURBO - kolejna nowość Red Bull Racing
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 20 Lipiec, 2023, 17:15:43  »
TEN TURBO to jedna z najnowszych hulajnóg elektrycznych sygnowanych marką teamu F1 Red Bull Racing. Pojazd ma silnik o mocy 500 watów, 10 calowe amortyzowane koła z grubymi oponami oraz duży akumulator, który po naładowaniu do pełna umożliwia przejechanie około 50 km. W TEN TURBO znajdziemy także system KERS znany z Formuły 1. Charakterystyczna dla tej marki granatowo-czerwona kolorystyka, także kojarzy się z wyścigami F1. Hulajnoga jest dostępna w sprzedaży, można ja kupić w cenie około 3500 zł. Więcej informacji znajdziecie tutaj: TEN TURBO - pierwsza elektryczna hulajnoga terenowa Red Bull Racing.

Strony: [1] 2 3 ... 10