Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Czy wprowadzić płatności SMS w wersji MAX?

Zaczęty przez Aztek, 27 Luty, 2009, 19:59:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czy wprowadzenie płatności SMS w wersji MAX to dobry pomysł?

Tak
4 (57.1%)
Nie
3 (42.9%)

Głosów w sumie: 7

Aztek

Zastanawiam się nad wprowadzeniem do kolejnej wersji MAX możliwości pobierania opłat SMS'em za wysłanie kartki  - np. SMS za 1zł.
Ciekaw jestem co o tym myślicie? Czy jest to dobry pomysł?

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

women

Jest to nie tylko dobry, ale bardzo dobry pomysł. Tego typu rozwiązania obecnie są bardzo modne a zarazem dla nas nawet i wygodne bo dają możliwość uzyskiwania dochodów. Osobiście to chciałabym aby wprowadzając tego typu rozwiązanie dokonać podziału na to co można wysłać za free a co za sms
pozdr.

nurdil

myślę że pomysł jest dobry ale i taki rozdział na kartki darmowe i te płatne powinien być możliwy.

Przy okazji chciałam dodac, że ze skryptu ekartek jestem bardzo zadowolona  :) dziękuję

angelo

Jak najbardziej, pozwoli to na rozwijanie serwisu. Zgadzam się też z wypowiedzią powyżej, że powinno być rozdzielenie na kartki standard(free) i premium(płatne). Dodałbym też, ponieważ koszty obsługi serwisu sms są wysokie, możliwość płatności przez paypal albo podobny system mikropłatności, lub też możliwość płacenia abonamentu.  

Vincent78

Póki co sam raczej z takiej opcji bym nie korzystał - serwis, który będę próbował rozwinąć będzie miał promować inne źródła dochodu raczej niż być samoistnym źródłem dochodu ale na pewno dla niektórych osób mogłoby to być atrakcyjne. Zgadzam się z angelo, że przydałyby się też inne kanały płatności jak np. Paypal.

Swoją drogą coś co by się przydało to wersja skryptu zredukowana do samej funkcji przypominania mailem o wybranym wydarzeniu. Gdyby coś takiego było sam bym chętnie kupił.

Pozdrawiam
S

Aztek

Z waszych wypowiedzi wynika, że przy dodawaniu kartki powinna być opcja: płatna / bezpłatna - to chyba powinno wystarczyć.

lagata.pl

a do mnie ten pomysl nie przemawia - mialem wysylanie kartki na mmsa za symboliczna zlotowke i zainteresowanie bylo srednie, powiedzmy - bardzo srednie ;)

po drugie - operatorzy zjadaja wiekszosc z tej zlotowkim marne grosiki

wiec na wysylke platnej kartki mailem nie sadze by sie porwaly tlumy ;)

mi po glowie chodzi inny pomysl, jak to rozruszac ;) - ale to juz powazniejsza inwestycja

Aztek

#7
100lat ma chyba płatne kartki - ciekawe jak im się to sprzedaje.

Cytat: lagata.pl w 27 Luty, 2009, 21:56:57
a do mnie ten pomysl nie przemawia - mialem wysylanie kartki na mmsa za symboliczna zlotowke i zainteresowanie bylo srednie, powiedzmy - bardzo srednie ;)

Może nie sama opłata tu był barierą tylko mała popularność tej formy ekartek.

Cytat: lagata.pl w 27 Luty, 2009, 21:56:57
po drugie - operatorzy zjadaja wiekszosc z tej zlotowkim marne grosiki
To prawda, ale przy odpowiedniej skali może to być opłacalne, np. wysłanie 100 000 kartek w święta po 1zł, z czego dla ciebie np. 0.30zł to wyszłaby całkiem ładna kwota 30 000zł.

Cytat: lagata.pl w 27 Luty, 2009, 21:56:57
wiec na wysylke platnej kartki mailem nie sadze by sie porwaly tlumy ;)
Jeżeli kartka byłaby naprawdę ładna to myślę, że wysłanie SMS'a za 1zł nie byłoby dla nikogo problemem.

lagata.pl

ja wam tylko staram sie przyblizyc realia ;)

ja u siebie oplaty nie wprowadze, bo to mi sie nie bedzie oplacalo - wole miec wiekszy ruch, niz te pare groszy z wyslanych kartek

kalkulacja fajna, jaka przedstawiles, ale malo oplacalna - 100lat ma w wiekszosci kartki we flashu, a jedna kartka to koszt spory - a jak maja wyslac u Was za zlotowke to pojda gdzie indziej

i nie bedzie ani ruchu, ani zlotowki ;)



static

#9
ja też jestem na NIE (specjalnie dlatego się zarejestrowałem:)).
jest na to za duża konkurencja i przynajmniej w moim wypadku zbyt mała oglądalność aby sobie na to pozwolić. zawszę mogę wejść na kartki.wp.pl i wysłać za darmo. poza tym zgadzam się z lagata.pl, że operatorzy zabierają ponad połowę prowizji, więc ew. dochody były by bardzo mizerne.
ja bym zajął się np. kodowaniem w utf-8, możliwością wstawiania reklam z panelu administratora, dźwięku podczas oglądania kartki opatego o np. technologie flash (bo dużo osób nie ma poinstalowanych pluginów w przeglądarkach). można też zainteresować się ajaxem troszkę.

pozdrawiam
Łukasz
______________________
Szukasz hostingu? Wejdź: HostHelp.pl - opinie o firmach hostingowych

Aztek

#10
Cytat: static w 27 Luty, 2009, 22:29:52
ja bym zajął się np. kodowaniem w utf-8, możliwością wstawiania reklam z panelu administratora,
pozdrawiam
Łukasz

Ciekawy pomysł - może będzie w kolejnych wersjach. W których miejscach proponujesz reklamy?

Patryk Doering

Witam serdecznie.

Pomysł jest dobry lecz zgadzam się, że wykorzystanie tej opcji powinno być opcjonalne. Kategoria kartek Premium - płatnych. Zgadzam się, że oznaczenie czy kartka ma być płatna czy nie powinno wystarczyć - plus w samym serwisie możliwość wyświetlenia tylko kartek darmowych jak i tylko płatnych i forma mieszana. Przyszło mi tak na gorąco coś jeszcze do głowy...

Płatne kartki dla osób indywidualnych muszą znajdować się w specjalnej kategorii Premium, muszą to być kartki naprawdę ciekawe i warte nawet tego jednego zeta. Zainteresowanie wiadomo... im leprze kartki tym i większy popyt na nie. Ale...

Oferta specjalna dla firm? Korespondencja seryjna, programowanie czasu wysyłki - już jest. Możliwość wysłania ekartki o określonym czasie do określonej grupy ludzi: klientów, pracowników, kontrahentów danej firmy. I system taryfowania, obliczania kosztu rozsyłki takiej korespondencji w zależności od liczby adresatów (adresów e-mail) np. 12 PLN za 40 wiadomości rozesłanych na zaprogramowaną listę. Płatność SMS PLUS powiązanie z systemem płatności Dotpay (dla płatności elektronicznych, on-line: przelew, karta etc) - dla transakcji opiewających na wyższe kwoty i, lub opcjonalnie dla płatności SMS. Z 1 PLN netto, które za pośrednictwem Dotpay (transakcji on-line, nie SMS) trafi do naszej kieszeni 98% z tej kwoty a nie jak w przypadku SMS, max 40%.

Myślę, że powyższe rozwiązanie warte jest wprowadzenia. Funkcjonalność taka będzie stanowiła znaczną wartość dodaną do i tak już fantastycznego skryptu a dodatkowo da szanse na realny zarobek.
Gratuluję systemu ekartek i życzę dalszych sukcesów.

static

#12
Idealnie by było, jakby reklamy w systemie dodawałoby się do stref, a strefy dopiero na stronę. Przykładowo chcę mieć banner na górze (dowolnych rozmiarów), więc dodaję strefę "banner_top", a w miejscu gdzie chcę wstawić reklamę wstawiam kod strefy, np. {banner_top}. Bannery dodaje się do konkretnej strefy, a one rotują się tam same.
Wracając do tematu, to zamiast płatnych smsów, można wstawić button "Przekaż darowiznę":P.
______________________
Szukasz hostingu? Wejdź: HostHelp.pl - opinie o firmach hostingowych

j11w

#13
Popieram Lagata. Ja posiadam skrypt dopiero kilka miesięcy i wiem jak trudno jest rozkręcić jak by był płatny to najprawdopodobniej nigdy bym go nie rozkręcił jest za duża konkurencja która ma darmowe kartki.
Ja jak nie posiadałem takiej stronki a chciałem wysłać kartkę szukałem stron z darmowymi kartkami a nie za sms 1zł
Najlepsze rozwiązanie było by wprowadzić abonament płatne PayPal czy tym podobne, tak aby można było ustalić koszt abonamentu np 1miesiąc 3 miesiące 6, 12 itd
Oczywiście to by było opcją tak aby administrator mógł sam zdecydować czy ma być serwis płatny czy darmowy.
Możliwość wyboru kartek premium oczywiście w abonamencie.
Prawdę mówiąc żaden ze sposobów płatnych kartek nie rozwinie serwisu wręcz przeciwnie może osłabić
a to chyba nie o to chodzi?
lepiej zastanowić się nad wprowadzeniami zmian które by rozwijały serwis, np tak jak ma lagata dodanie własnych kartek z panelu użytkownika, dodanie wierszy czy cytatów, wtedy użytkownicy pomagają rozkręcić serwis a to chyba o to chodzi!
Największym hitem było by dodanie własnego zdjęcia do wysyłanej kartki
To by było lepsze zacytuję
Static (Wracając do tematu, to zamiast płatnych smsów, można wstawić button "Przekaż darowiznę")

j11w

#14
Cytat: WMsoft w 27 Luty, 2009, 21:58:53
100lat ma chyba płatne kartki - ciekawe jak im się to sprzedaje.

Może nie sama opłata tu był barierą tylko mała popularność tej formy ekartek.

To prawda, ale przy odpowiedniej skali może to być opłacalne, np. wysłanie 100 000 kartek w święta po 1zł, z czego dla ciebie np. 0.30zł to wyszłaby całkiem ładna kwota 30 000zł.

Jeżeli kartka byłaby naprawdę ładna to myślę, że wysłanie SMS'a za 1zł nie byłoby dla nikogo problemem.

W serwisach jest bardzo dużo ładnych kartek wręcz nie raz nie idzie się zdecydować więc klient stwierdzi że warto poszukać kartki na innym serwisie darmowym

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl