Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Stacje pogodowe / Aktywność słoneczna wyższa od prognozowanej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 10 Czerwca, 2022, 18:44:12  »
Aktywność słoneczna, mierzona liczbą plam zaobserwowanych na słońcu, jest znacznie wyższa niż zakłada oficjalna prognoza. W grudniu 2019 rozpoczął się 25 cykl słoneczny, który według prognozy powinien osiągnąć swoje maksimum w lipcu 2025.Tak wysoka aktywność słoneczna może oznaczać, że maksimum 25 cyklu będzie wcześniej i na wyższym poziomie niż przewiduje prognoza. Więcej informacji o tym znajdziecie tutaj: Aktywność słoneczna znacznie przekracza prognozy.
2
Dyskusje ogólne / ID.Buzz elektryczny następca Volkswagena T1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 07 Czerwca, 2022, 15:55:24  »


Volkswagen ID.Buzz to elektryczny następca powstałego w latach 50 słynnego Volkswagena T1 zwanego potocznie "Bulli". T1 był ikoną lat pięćdziesiątych, był produkowany do 1975 roku, początkowo w Niemczech, później w Brazylii. ID.Buzz ma charakterystyczne dla T1 duże logo VW z przodu, ma elektryczny silnik o mocy 204 KM, który rozpędza auto do maksymalnie 145 km/h. Na jednym ładowaniu możemy przejechać około 419 km. Więcej informacji i zdjęć o tym bardzo ciekawym samochodzie znajdziecie tutaj: ID.BUZZ - elektryczny następca Volkswagena T1 z lat 50-tych.
3
Co kupić? / MeteoChamp HD WIFI - nowa stacja marki Bresser
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 19 Kwietnia, 2022, 11:06:16  »


MeteoChamp HD WIFI to jedna z najnowszych stacji pogodowych marki Bresser. Jest to stacja "pełna", oprócz prognozy pogody i standardowego pomiaru temperatury, wilgotności oraz ciśnienia powietrza, ma także pomiar kierunku i prędkości wiatru, opadów deszczu, natężenia promieniowania słonecznego oraz indeksu UV (UVI). Ale to nie wszystko, bo dane pogodowe ze stacji mogą być przesyłane do różnych serwisów pogodowych, mogą też być zapisywane w zewnętrznej pamięć flash (USB). Więcej informacji o tej ciekawej nowości przeczytacie tutaj: Bresser MeteoChamp HD WIFI (7003510) - interesująca stacja pogodowa.
4
Hulajnogi elektryczne / Ciekawe hulajnogi nowej marki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 01 Kwietnia, 2022, 14:07:51  »
Pod nową marką THUNDER znajdziemy wiele interesujących hulajnóg elektrycznych. W zdecydowanej większości są to nowe konstrukcje, wyposażone w podwójny napęd (dwa silniki). Topowym produktem tej marki jest model THUNDER Explorer i THUNDER Explorer Pro. Te hulajnogi mogą rozwijać prędkość nawet do 85 km/h, mają po dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 5600W, a na jednym ładowaniu mogą przejechać nawet 100 km. Jeżeli ktoś jest zainteresowany takimi pojazdami, to musi się liczyć z wydatkiem 6-8 tysięcy złotych.
5
Co kupić? / Nowa wersja stacji METEO SP89
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 14 Marca, 2022, 13:05:36  »
Pojawiła się nowa wersja dość popularnej stacji pogodowej SP89 marki METEO, ma oznaczenie SP89B. Główne różnice pomiędzy oboma wersjami, widoczne na pierwszy "rzut oka", to wyświetlacz. Stacja METEO SP89B jest sprzedawana w zestawie z dodatkowym czujnikiem temperatury, można ją kupić za mniej więcej 450-490 zł.
6
Dyskusje ogólne / Mustang w wersji elektrycznej
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 09 Lutego, 2022, 12:21:57  »
Ford Mustang Mach-E to kultowy samochód sportowy z napędem całkowicie elektrycznym. Będzie oferowany w dwóch wersjach napędowych, na tylne koła (RWD) i wszystkie koła (AWD), oraz dwóch wersjach zasilania, z akumulatorem o standardowym zasięgu i zwiększonym zasięgu. W najmocniejszej wersji (GT) samochód rozpędza się do 200 km/h i do setki dochodzi w zaledwie 3.7 sekundy od startu. Na jednym ładowaniu można przejechać nawet 610 km. Więcej informacji o tym kultowym samochodzie przeczytacie tutaj: Mustang Mach-E - kultowy samochód sportowy w wersji elektrycznej.
7
Co kupić? / Nowe stacje pogodowe z serii Bresser 4Cast - duże wyświetlacze
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 27 Stycznia, 2022, 10:19:33  »
Pod marką Bresser pojawiły się dwie bardzo ciekawe stacje pogodowe, wyróżniające się dużymi kolorowymi wyświetlaczami (10" i 19") oraz kilkudniową prognozą pogody (na 6 i 8 dni) pobieraną z Interentu. Dane pogodowe ze stacji mogą być wysyłane do Internetu. Stacje oprócz standardowego pomiaru temperatury i wilgotności oraz ciśnienia powietrza, zostały wyposażone także w wiatromierz i deszczomierz oraz pomiar promieniowania słonecznego. Więcej informacji o tych produktach (zdjęcia, zasada działania, ceny) dowiecie się czytają tekst: Stacje pogodowe Bresser 4Cast: PRO SF WIFI i XL WIFI.
8
Stacje pogodowe / Wybuch wulkanu zarejestrowany przez stacje pogodowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 17 Stycznia, 2022, 18:39:10  »
15 stycznia 2022 roku domowe amatorskie stacje pogodowe zarejestrowały wybuch wulkanu Hunga Tonga-Hunga Ha'apai. Erupcja wulkanu wywołała gwałtowne zmiany ciśnienia powietrza. Przeważnie wyglądało to tak, że w krótkim czasie występował nagły wzrost ciśnienia atmosferycznego o kilka hPa, a później gwałtowny spadek. Więcej informacji dowiecie się czytając tekst: Czy domowa stacja pogodowa może zarejestrować wybuch wulkanu?.
9
Co kupić? / Ciekawa stacja pogody marki BlitzWolf
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 13 Stycznia, 2022, 20:49:59  »
Na polskim rynku pojawiła się interesująca stacja pogodowa BlitzWolf BW-WS03. Produkt przypomina wyglądem stacje METEO SP89, ale ma znacznie większe możliwości, bo znajdziemy w niej także pomiar promieniowania słonecznego, UV Index oraz 5 dniową prognozę pogody pobieraną z Internetu. Stacja ma również możliwość wysyłania danych do Internetu i współpracuje z aplikacją "WeatherSense", dostępną na systemy Android i iOS. Produkt można kupić w cenie około 630 zł.
10
Co kupić? / Nowa wersja poradnika prezentowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 17 Listopada, 2021, 23:54:15  »
Jest dostępna najnowsza wersja poradnika prezentowego, znajdziecie ją tutaj: Prezent na Boże Narodzenie - poradnik prezentowy (cz. 7). W poradniku opisano kilka stacji pogodowych, które pojawiły się w 2021 roku, a które nie zostały opisane we wcześniejszych częściach.
Strony: [1] 2 3 ... 10