Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Problem z polskimi znakami

Zaczęty przez Gregorov, 01 Marzec, 2008, 12:23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Gregorov

Witam
Przy instalacji postępowałem zgodnie z instrukcja. Podczas importu bazy danych wybrałem kodowanie latin 2. Wszystkie znaki w regulaminie i faq mogę zmienić ręcznie i świetnie to wychodzi , natomiast jeśli text zmieniam w pliku np glowna.php zamiast ź wychodzi jakiś kwadracik. Kombinowałem już zmieniając kodowanie w index.php w meta , ale to też nic nie daje.
strona: http://rvg.pl

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

#1
Jeżeli edytujesz jakiś plik to musisz go edytować i zapisać w takim kodowaniu w jakim został utworzony, czyli w ISO-8859-2.

Co do bazy to sprawdź czy baza, tabele i poszczególne pola są w latin2 (np. latin2_general_ci).
Jeżeli wszystko w bazie jest w latin2 i nadal nie ma poprawnych polskich znaków, problemem może być rodzaj kodowania przy połączeniu z bazą.

Sprawdź zmienne serwera MySQL - często można to sprawdzić w phpmyadmin:

character set client - latin2     
character set connection - latin2
character set database - latin2
character set results - latin2
character set server - latin2
character set system - latin2


Jeżeli masz kodowanie przy połączeniu z bazą np. w latin1, czyli  character set connection - latin1 to można wymusić połączenie w latin2 poprzez dodanie po połączeniu z bazą dodatkowego zapytania:

mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");

Najlepiej tą linię dodać do funkcji nawiązującej połączenie z bazą ale przed zwróceniem identyfikatora połączenia, czyli przed return. Nie jest to co prawda najlepsze rozwiązanie, ponieważ generuje dodatkowe zapytanie do bazy, ale jeżeli nie ma innej możliwości zmiany konfiguracji serwera MySQL to trzeba je zastosować.


nateria

Ja mam pytanie w której Lini i pliku mam  dodać te zapytanie
mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");

Pilnie proszę o odpowiedź

Aztek

Cytat: nateria w 18 Czerwiec, 2010, 20:10:26
Ja mam pytanie w której Lini i pliku mam  dodać te zapytanie
mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");

Pilnie proszę o odpowiedź

W pliku polacz przed linią z "return $uchwyt;"

m.87

#4
Cytat}

mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");
return $uchwyt;


dodałem przed ;return $uchwyt; i polskie znaki dalej są za pytajniki proszę o pomoc



Aztek


m.87

to nic nie dało mysql_query("SET CHARACTER SET latin2");

w tym temacie zrobiłem co trzeba i dalej ? http://wmsoft.pl/index.php?topic=128.0

proszę o pomoc czy mam sam pozmieniać  znaki np w regulaminie i faq ale niewim gdzie są pozostałe co mam przetłumaczyć zainstalowałem od nowa nie wgrywałem bazy danych


Aztek

#7
Zmień znaki na poprawne w jakimś punkcie FAQ - panel admina. Zapisz i sprawdź czy wyświetla się ok - czyli z PL znakami. Jeżeli ok to ustawienia są dobre, ale baza była zainstalowana przed dodaniem linii z mysql_query("SET CHARACTER SET latin2"). Czyli trzeba powtórzyć instalacje z dodaną linią "SET CHARACTER SET latin2" i będzie ok.

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl