Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Czy wprowadzić płatności SMS w wersji MAX?

Zaczęty przez Aztek, 27 Luty, 2009, 19:59:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czy wprowadzenie płatności SMS w wersji MAX to dobry pomysł?

Tak
4 (57.1%)
Nie
3 (42.9%)

Głosów w sumie: 7

plaszcz

Witam, jestem za wprowadzeniem platnych kartek poprzez np. sms premium i dodatkowo platnosciami dotpay.pl ale jako dodatkowej opcji.
Nie zgadzam się z opiniami, że platne kartki zmniejszą ruch na stronie, dlatego ze i tak większosc wejsc nastepuje z wyszukiwarek.
Wiele razy dostawalem maile z pytaniem o uiszczenie oplaty za wyslanie kartki.

Z mojego serwisu zostalo wyslanych ponad 1.100.000 kartek w ciągu ostatnich 2 lat. Powiedzmy ustalajac koszt wyslania kartki platne smsem 1 zł netto, zarabiam na tym 0.21 zł
Robi się z tego duża kwota.
Przypuszczam, że ze względu na opłatę, aż tyle kartek nie zostałoby wysłanych, trudno powiedzieć ile ale jestem pewien, że takie kartki bylyby wysyłane.
Osoby, które nie chcą placić za kartkę zwiększą ilość klikania w reklamy kontekstowe. Umożliwi to dodatkowe zarobki.

Samo rozwiązanie widziałbym tak...
Kartki byly by te same, osoba wysyłajaca decydowałaby, czy płacić za kartkę.
Kartka opłacona pokazywałaby sie odbiorcy na stronie bez reklam.
Natomiast kartka darmowa pokazywałaby się na stronie z inwazyjną reklamą.


Od strony marketingu własciciel serwisu moglby sobie wymyslec dodatkowy typ reklamy "sponsor kartki" - no ale to nie musilo by byc rozwiazane z pozycji panelu adm. 

Jestem za wprowadzeniem opłat !!! To nie zaszkodzi a umozliwy dodatkowy dochód i myślę, że całkiem pokaźny !!!!

Jestem gotowy placic za dodatkowe nowe mozliwosci skryptu.  W sumie nie wiem czemu autor nie pobiera oplat za updaty, oczywiscie nizszych od ceny kupna wersji pelnej.

pozdrawiam,
Michal

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

j11w

Cytat: plaszcz w 30 Marzec, 2009, 17:50:31
Witam, jestem za wprowadzeniem platnych kartek poprzez np. sms premium i dodatkowo platnosciami dotpay.pl ale jako dodatkowej opcji.
Nie zgadzam się z opiniami, że platne kartki zmniejszą ruch na stronie, dlatego ze i tak większosc wejsc nastepuje z wyszukiwarek.
Wiele razy dostawalem maile z pytaniem o uiszczenie oplaty za wyslanie kartki.

Z mojego serwisu zostalo wyslanych ponad 1.100.000 kartek w ciągu ostatnich 2 lat. Powiedzmy ustalajac koszt wyslania kartki platne smsem 1 zł netto, zarabiam na tym 0.21 zł
Robi się z tego duża kwota.
Przypuszczam, że ze względu na opłatę, aż tyle kartek nie zostałoby wysłanych, trudno powiedzieć ile ale jestem pewien, że takie kartki bylyby wysyłane.
Osoby, które nie chcą placić za kartkę zwiększą ilość klikania w reklamy kontekstowe. Umożliwi to dodatkowe zarobki.

Samo rozwiązanie widziałbym tak...
Kartki byly by te same, osoba wysyłajaca decydowałaby, czy płacić za kartkę.
Kartka opłacona pokazywałaby sie odbiorcy na stronie bez reklam.
Natomiast kartka darmowa pokazywałaby się na stronie z inwazyjną reklamą.


Od strony marketingu własciciel serwisu moglby sobie wymyslec dodatkowy typ reklamy "sponsor kartki" - no ale to nie musilo by byc rozwiazane z pozycji panelu adm. 

Jestem za wprowadzeniem opłat !!! To nie zaszkodzi a umozliwy dodatkowy dochód i myślę, że całkiem pokaźny !!!!

Jestem gotowy placic za dodatkowe nowe mozliwosci skryptu.  W sumie nie wiem czemu autor nie pobiera oplat za updaty, oczywiscie nizszych od ceny kupna wersji pelnej.

pozdrawiam,
Michal
Tak zgodzę się że wejścia są z wyszukiwarek
ale jeśli serwis będzie płatny to długo nikt nie zostanie na tej stronie a już nie mówiąc o wysłaniu płatnej kartki gdzie tyle serwisów jest bezpłatnych

plaszcz

Zauwaz co napisalem... platnosc za wyslanie kartki jako opcja !!  Nadawca mialby wybor czy nadac kartke jako platna czy darmowa.
- kartka PLATNA pokazala by sie odbiorcy na stronie bez reklam
- kartka DARMOWA na stronie z inwazyjnymi reklamami

A wiec jakbys chcial, aby ktos bliski ogladal kartke bez reklam, wysyal bys sms'a za 1 zł... proste i wydaje mi sie bardzo dobre rozwiazanie :)
Nie straciłbys uzytkownikow a dalbys im wybor, a zawsze ktos wybierze opcje platna :)
Dla mnie wnioski sa proste, znaczne zwiekszenie dochodu !!
Wiem co mowie, mam rozeznanie, prowadze wiele innych serwisów, a moja strona z kartkami stoji baardzo dobrze w google.pl lepiej niz wspominanej w watku Lagaty, ktora serdecznie pozdrawiam :)

static

#33
No to się wszyscy zgadzamy. Płatne wysyłanie kartek to OPCJA. Czyli najpierw rzeczy z tego wątku (post Patryka Doeringa + utf8), a opcjonalnie kartki płatne ;).

plaszcz

Cytat: static w 30 Marzec, 2009, 23:16:43
No to się wszyscy zgadzamy. Płatne wysyłanie kartek to OPCJA. Czyli najpierw rzeczy z tego wątku (post Patryka Doeringa + utf8), a opcjonalnie kartki płatne ;).
No nie... przeciez chodzi mi o OPCJE wyboru darmowa/platna przy wysylaniu kartki a nie jako opcja rozbudowy skryptu !!
Płatne kartki to priorytet !

j11w

Cytat: static w 30 Marzec, 2009, 23:16:43
No to się wszyscy zgadzamy. Płatne wysyłanie kartek to OPCJA. Czyli najpierw rzeczy z tego wątku (post Patryka Doeringa + utf8), a opcjonalnie kartki płatne ;).
Tak z tego wątku to PRIORYTET

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl