Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Aktualizacja do wersji 1.5

Zaczęty przez nowy, 15 Marzec, 2011, 16:07:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

nowy

Czy dane odnośnie kodowania bazy pobrane z panelu administratora->Baza->Informacje o PHP i MySQL->[C] Dane w bazie = .... są wiarygodne?
Czy jest możliwe żeby kodowanie było inne niż podane w danych przytoczonych powyżej?

A drugie pytanie: podczas aktualizacje muszę przegrać wszystkie pliki z wyjątkiem 2 plików instalacyjnych zastępując stare wersje... A co jeśli plik style.css mam zmodyfikowany na własny użytek?? Też go nadpisywać?

//Zmienione przez administratora

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

Cytat: nowy w 15 Marzec, 2011, 16:07:21
Czy dane odnośnie kodowania bazy pobrane z panelu administratora->Baza->Informacje o PHP i MySQL->[C] Dane w bazie = .... są wiarygodne?

Tak.

Cytat: nowy w 15 Marzec, 2011, 16:07:21
Czy jest możliwe żeby kodowanie było inne niż podane w danych przytoczonych powyżej?

Nie.

Cytat: nowy w 15 Marzec, 2011, 16:07:21
A drugie pytanie: podczas aktualizacje muszę przegrać wszystkie pliki z wyjątkiem 2 plików instalacyjnych zastępując stare wersje... A co jeśli plik style.css mam zmodyfikowany na własny użytek?? Też go nadpisywać?

Trzeba nowy plik styli dostosować do własnych potrzeb lub wprowadzić nowe zmiany do starego pliku CSS.

nowy

#2
Podczas aktualizacji do wersji 1.5 w czasie wykonywania instrukcji w phpmyadmin z pliku "upgrade_MAX_14_do_15.sql" pojawia się następujący komunikat:

MySQL zwrócił komunikat:  
#1062 - Duplicate entry '0' for key 1INSERT INTO `nazwa_tabeli_z _ustawieniami`
VALUES (
'', 'emot_max_roz...', '100', 'input_text', 'Maksymalna wielko�� emotikona w px (np. 30 = 30x30px)'
);
MySQL zwrócił komunikat:  
#1062 - Duplicate entry '0' for key 1


Gdzie popełniam błąd? (PREFIX i KODOWANIE zmieniłem poprawnie...)

//Zmienione przez administratora

Aztek

#3
To informacja, że masz już rekord o takim ID, ale rekordu o ID 0 nie może być, tak więc jest to pewnie problem z autoinkrementacją rekordów.

Spróbuj przy wstawianiu rekordów do tabeli z ustawieniami skryptu, przy automatycznym wstawianiu ID zamień '' na 0 , tzn. jak masz linię z:

INSERT INTO `nazwa_tabeli_z _ustawieniami_skryptu` VALUES ('',

to zamieniasz to na

INSERT INTO `nazwa_tabeli_z _ustawieniami_skryptu` VALUES (0,


nowy

#4
Czyli ten fragment pliku UPGRADE_MAX_14_do_15 powinien wyglądać zamiast tak:

VALUES ('','xxx', '0', 'radio', 'Statystyki - włączenie spowoduje zbieranie danych dotyczących odsłon strony');

tak

VALUES (0,'xxx', '0', 'radio', 'Statystyki - włączenie spowoduje zbieranie danych dotyczących odsłon strony');

??

// Zmodyfikowane przez Administratora

Aztek


nowy

#6
Zrobiłem tak jak jest opisane powyżej... w efekcie znowu dostałem komunikat takiej treści:

// Zmodyfikowane przez Administratora

MySQL zwrócił komunikat:  
#1062 - Duplicate entry '0' for key 1

Teraz wyskakuje na stronie komunikat: "Błąd połączenia z bazą, spróbuj za chwilę", nie ma dostępu w panelu administracyjnym w zakładce konfiguracja do włączenia statystyk, ani opcji umożliwiającej zapamiętanie użytkownika...
Natomiast włączyły się statystyki dotyczące ilości wysłanych kartek danego użytkownika...

Jest jakiś inny sposób na to?

nowy

Czy jest możliwe że te kłopoty dzieją się z takiego powodu:

w opcjach przy importowaniu w phpmyadmin jest zaznaczona taka opcja:


Do not use AUTO_INCREMENT for zero values

?

nowy

Temat do zamknięcia. Wyżej wspomniana opcja powodowała te problemy...

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl