WMsoft

Stare forum => Pomoc do skryptów => Ek@rtka STD/MAX - skrypty ekartek => Wątek zaczęty przez: Aztek w 12 Stycznia, 2021, 09:54:53

Tytuł: Co zrobić jeżeli kartki są wysyłane ale maile nie dochodzą?
Wiadomość wysłana przez: Aztek w 12 Stycznia, 2021, 09:54:53
Jeżeli kartki są wysyłane poprawnie, ale maile nie dochodzą do żadnego z adresatów, należy przejrzeć maile zwrotne, z jakiego powodu przesyłka nie została dostarczona. W przypadku niedostarczenia poczty internetowej, zawsze jest mail zwrotny z informacją i kodem błędu.

Częstym problemem jest błąd typu "550 maximum allowed line length is 998 octets", oznacza to, że przekroczona została dopuszczalna liczba znaków (998) w jednej linii.

Błąd tego typu można bardzo łatwo naprawić, poprzez skrócenie długości wierszy w szablonach email, w panelu administracyjnym skryptu. Sprawdzamy długość linii w szablonach mailowych. Wystarczy do tego notatnik z Windows (wyłączyć zawijanie wierszy i włączyć pasek stanu), skopiować do niego szablon i sprawdzić, czy liczba kolumn w linii przekracza 998 znaków (albo lepiej 900, aby na 100% nie było problemu), jeżeli tak, to wstawiamy znak końca wiersza (ENTER) i przenosimy treść do nowej linii. Problem najczęściej będzie dotyczył wiadomości w wersji HTML.