Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Problem ze skopiowaniem zdjecia na serwer.

Zaczęty przez ekartka.biz, 28 Lipiec, 2011, 23:59:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

ekartka.biz

Witam.
Serwis został przeniesiony na inny serwer (galeriaportali.pl).
Teoretycznie wszystko działa ale przy próbie dodania nowej ekartki mam taki błąd: Problem ze skopiowaniem zdjęcia na serwer. Kartka nie została dodana do bazy
Konfiguracja jest raczej ok - zdjęcia są określonej dopuszczalnej wielkości, rozmiar ok.
Co może być nie tak?

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

Prawa dostępu do katalogów ze zdjęciami, fotkami, muzyką itp. W instrukcji instalacji jest to opisane.

ekartka.biz

Sprawdziłem prawa dostępu. Są zgodnie z instrukcją ustawione na 777.
To chyba coś innego.
A można jakoś wyłączyć obsługę plików .htaccess bez pogorszenia jakości pracy serwisu?
Może by to pomogło?

Aztek

Przyczyną może też być ustawiony w PHP tzw. tryb bezpieczny (safe mode).

ekartka.biz


Aztek

To może nie ma katalogu tymczasowego i tak jak w home.pl trzeba utworzyć katalog tymczasowy /tmp w katalogu głównym skryptu.

ekartka.biz

Sprawdziłem. Niestety nie.
Próbowałem z adminem serwera konsultować i dowiedziałem się, że może to problem z obsługą .htaccess.  Bo Oni nie do końca wdrożyli pełną obsługę tego. Mają spróbować inaczej.
Ale i tak czekam na inne pomysły bo nie wiem czy dadzą sobie radę.

Aztek

Zmień serwer, obsługa plików .htaccess to standard w sieci i jest to ważne dla poprawnego działania skryptu. Pliki .htaccess są też ważne, ze względu na bezpieczeństwo - np. blokują dostęp do cache, katalogów, czy panelu admina.

ekartka.biz

Jednak firma hostingowa dała radę :-)
Dziękuję także WMsoft za podpowiadanie możliwych błędów.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że już wszystko będzie ok.

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl