Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Jak zmienić czcionkę

Zaczęty przez pycia_com, 11 Czerwiec, 2009, 14:52:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

pycia_com

Szukałem styli do wyświetlanych linków, ale zmieniam tylko do Panelu Administratora. Czy można liczyć na podpowiedź gdzie zmienić fonta czy też rozmiar wyświetlanej czcionki? Pytanie może wydać się proste, ale nie zmieniałem jeszcze czcionki wstawianej z zewnętrznego pliku.

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

#1
Nie ma standardowo stylu dla linków, trzeba samemu zdefiniować. Najlepiej zrobić to tak. Na stronie umieszczasz: <div class="linki"> TU WSTAWKA </div> , a w arkuszu styli twojej strony dodajesz coś takiego: div.linki { font-family: Verdana; font-size: 16px; } .

pycia_com

#2
Cytat: WMsoft w 11 Czerwiec, 2009, 19:57:33
Nie ma standardowo stylu dla linków, trzeba samemu zdefiniować. Najlepiej zrobić to tak. Na stronie umieszczasz: <div class="linki"> TU WSTAWKA </div> , a w arkuszu styli twojej strony dodajesz coś takiego: div.linki { font-family: Verdana; font-size: 16px; } .


Dziękuję za pomoc, oczywiście moje doświadczenie nie poradziłoby sobie z tematem. Ale skoro mogłem liczyć na pomoc to jeszcze raz o nią poproszę. Po wstawieniu w stylach takiej linijki: div.linki { font-family: Verdana; font-size: 11px; color: green; } zmienia mi się tylko kolor separatorów. Co muszę dodać aby zmienić kolor linków.

Z góry dziękuję za pomoc.



Znalazłem odpowiedź podglądając kod cms strony wmlinki. Jakby ktoś szukał pomocy, to robi dodatkowe dwie linijki, aby pełen tekst wyglądał np tak:

div.linki { font-family: Verdana; font-size: 11px; color: green;}
div.linki a { color: #FF6600;}
div.linki a:hover { color: #FF0000;}

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl