Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

DNS dla aliasów

Zaczęty przez marczak, 04 Lipiec, 2007, 12:24:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

marczak

Witam, moznba by zrobic mozliwosc podpiecia dns pod dany alias. Cos takiego jak np na mkl.pl Tylko zeby uzytkownicy mogli sobie np ran  na 12 h zmienic dns i zeby admin mogl tez je zmieniac.

Pozdrawiam

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

edric


marczak


Aztek

Rozumiem, że chodzi o zamianę aliasu na normalną subdomenę wpisaną do dns'u.

Można coś takiego zrobić, ale wymagałoby to dostępu do pliku strefy domeny, czyli z reguły zakupu serwera dedykowanego - na normalnych serwerach wirtualnych nie ma takiego dostępu. Tak więc, raczej nie przewiduje takiej opcji...

marczak

Ja posiadam skrypt pod direct admin gdzie jest tylko wymagane :

-dostepny DirectAdmin na serwerze
-dostepnosc
opcji "Zarządzanie DNSami" w DirectAdmin(zazwyczaj
dostepna)

Więc nie koniecznie jest potrzebny serwer dedykowany.

A wiele osób by chciało taki skrypt.

marczak

tylko, że ten skrypt jest słabo rozwiniety:/ wiec bym sam kupil Pana skrypt, jak by byla taka mozliwośc.

Aztek

#6
Domyślam się, że to działa na zasadzie logowania się skryptu php do panelu DirectAdmin (Cpanel itp.) i wysyłania odpowiednich instrukcji metodą POST/GET które tworzą w panelu nową subdomenę. Jest to jakieś rozwiązanie na serwerach wirtualnych - moim zdaniem nie najlepsze...
Dziękuje za pomysł, tak jak pisałem na razie nie przewiduje takiej opcji, ale zamierzam się temu problemowi przyjrzeć bliżej i kto wie co z tego wyniknie ;D

edric

rozmawialem jakis czas temu ze znajomym informatykiem o mojej stronie z aliasami. wyszlo na to ze powiedzmy jakias 'firma' robiac u mnie alias nie moze sie pod nim promowac poniewaz odwolania prowadza do mojej strony glownej. Alternatywa sa tak jak napisales wczesniej subdomeny wpisane do dns'u.
Jesli twoj skrypt mial by taka opcje to napewno mial bys 1000% wiecej klientow :P

marczak

no wlasnie tez tak sadze i czekam az takie cos sie ujawi.

marczak

Może tak jak bym proponował abyś zrobił specjalną wersję skryptu, ktory by miał możliwość właśnie aliasów DNS i np byś aktualizacje sprzedawał itp. Co o tym sadzisz??

Aztek

#10
Zobaczymy, może taka opcja kiedyś będzie.
Może powstanie nowy skrypt np. WMalias PRO do płatnych aliasów z możliwością wpisu subdomeny do dns'u.
Co do aktualizacji to nie przewiduje zmian - będą tak jak dotychczas darmowe.

edric

Cytat: WMsoft w 26 Wrzesień, 2007, 16:26:33
Może powstanie nowy skrypt np. WMalias PRO do płatnych aliasów z możliwością wpisu subdomeny do dns'u.

Kiedy powstanie taki skrypt ?

Aztek

Nie wiem kiedy, ale nie wykluczam takiej możliwości... 

edric


PTR20

CAłKOWICIE POPIERAM POMYSłNAJFAJNIEJ ZROBIłO TO BEE.PL

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl