Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Ustawienie CRON w DirectAdmin

Zaczęty przez Tomek, 02 Czerwiec, 2010, 20:43:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek

Witam,
Mam wątpliwości do tego czy poprawnie ustawiłem cron w DA,

A mianowicie, dodałem link na jakiś czas i wyświetlał się on poprawnie przez 7 dni, po 7 dniach znikł ze strony tak jak planowałem, ale problem leży po stronie ...? Nie dostałem maila o wygaśnięciu linku i o jego kasacji z wyświetlanej strony, w managerze link widniał jako nie nieaktywny po przedłużeniu mail doszedł tak samo jak przy dodaniu, wydaje mi sie ze może popełniłem błąd w cronie? oto screen:

Ścieżka do pliku cron.php na serwerze jest poprawna

Pozdrawiam

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

Na początku powinieneś podać ścieżkę do php, czyli np.

/usr/local/bin/php /home/tomek89/...


Zobacz podobny wątek: Komenda CRON.

Tomek


Kilpo

#3
Witam wszystkich, celowo nie rozpoczynam tematu w nowym wątku, gdyż problem idealnie pasuje do tego tematu. Dlatego postanowiłem ten temat ożywić. Pozornie temat łatwy, lecz jednak mnie zagina już drugi dzień stąd taka desperacja szukania pomocy.



Jak sami widzicie próbuję zmusić crona do uruchamiania pliku parser.php w cyklu jednominutowym. Przedział czasowy co 2 minuty też byłbym dobry, a nawet co 5 minut. Ścieżka jest poprawna i pozostało już mi tylko grzebać w harmonogramie czasowym. Jednym słowem kochani webmasterzy jak mam wpisać parametry w tym cronie aby uruchamiać plik parser.php, lub też link:
armia-andersa.pl/etstats/data/parser.php
Ręcznie wklepanie tego adresu w przeglądarce uruchamia pożądane parsowanie. Są tam statystyki z gry graczy. Serwer gry zmusiłem do wysyłania regularnych logów na tego FTPa i to działa. Teraz potrzebuję z automatyzować ich aktualizację. Dziękuję już z góry za wszelkie próby pomocy. Pozdrawiam Koko DelFloko.

Aztek

#4
Masz za dużo identycznych wpisów, to się wszystko nakłada na siebie - skasuj 2 ostatnie - 1 jest poprawny, 2 to w ogóle bez sensu. Sprawdź ścieżkę do php - czy jest poprawna np. w phpinfo(). Najlepiej próbować od wysyłania maila do siebie, jeżeli działa to zmieniasz na odwołanie do właściwego pliku, więcej tu: http://wmsoft.pl/index.php?topic=102.msg313#msg313

Kilpo

Dziękuję za pomoc i tak szybki odzew. Masz rację z tymi wielo-wpisami, ja jednak tak naprawdę używałem tego pierwszego. Tamte dwa dołożyłem i użyłem tylko jako wzór do innych stosowanych prze zemnie kombinacji. Jednak mi pomogłeś i to forum. Bowiem dowiedziałem się że cron tworzy połączenia rzekomo co minutę i ma coś w rodzaju timeout. Podsunęło mi to pewien pomysł i zaczęło mi to działać przy ustawieniu na czas co 10-cio minutowy. Teraz w wolnym czasie sprawdzę czy zadziała w przedziale 5-ciominutowym. Mogłem tak do usr...... śmierci kombinować z przedziałami czasowymi jedno i dwuminutowym. Bardzo dziękuję za udzieloną mi pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Kilpo

No niestety czar prysł. Cron wykonał kilkakrotnie ustalone zadanie po czym zaprzestał i lipa  :-[  Ja już głupieje z tego powodu. Sprawa niby prosta, wręcz banalna, a ja młyna dostaję. Na obrazkach widać jak na wskazany adres FTP mają być przesyłane dwa pliki (serwer.log przed nazwą pliku jest data i godzina, oraz plik srubbot.cfg zawierające dane graczy). Teraz cron powinien uruchomić plik parser.php aby baza danych dostała nowe dane do aktualizacji statystyk. Ręczne parsowanie po wejściu na link z tym plikiem php działa bez zarzutu. Jak ustawiłem crona przedstawia drugi obrazek. Czy coś przegapiłem ??? Parsowanie ustawiłem na cykl co 10 minut każdego dnia, miesiąca, dnia tygodnia itd. Jednym słowem chcę aby ten plik był pobudzany co 10 minut. Może pewniejsza metoda jest wprowadzić link http:// i symulować ręczne wejście we wskazany link ??? Panowie jaka jest Wasza opinia, co nie tak zrobiłem ??? Ścieżka jest prawidłowa i można ją porównać z tą na FTPie. Kilkakrotnie parsowało i już myślałem że będzie ok. Pisałem do pomocy swojego hosta, ale zlewał mój problem pisząc w kółko że była nieprawidłowa ścieżka. A teraz cisza i nie odpisują w ogóle  >:( Zostawił bym w czorty tego dostawcę :o, ale nie mam tu limitów danych i cron jest w ofercie, ponadto za dużo pracy już tu włożyłem by wszystko zaczynać od nowa. Proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.   ;D




Aztek

#7
Cytat: Kilpo w 20 Luty, 2012, 16:43:06 No niestety czar prysł. Cron wykonał kilkakrotnie ustalone zadanie po czym zaprzestał i lipa  :-[ 

Cron nie może wykonać kilkakrotnie i sam przestać :) . Albo uruchamia zadanie albo nie - sytuacja zero jedynkowa. No chyba, że admin ci z jakiegoś powodu zablokował :) . Tak jak pisałem wcześniej, tworzysz plik testowy który wysyła maila w momencie uruchomienia przez crona - wtedy sytuacja jest jasna. Jak wszystko działa ok, zmieniasz odwołanie w ustawieniach crona na "parser.php". 

Kilpo

Dzięki za pomoc. Już działa ale wpis nieco musiałem zmienić. Teraz on wygląda tak :
*/1*   ***   cd /home/andersch/domains/armia-andersa.pl/public_html/etstats/data && /usr/local/bin/php -d max_execution_time=72000 -d open_basedir=/ -q /home/andersch/domains/armia-andersa.pl/public_html/etstats/data/parser.php >/dev/null 2>&1
Heh, ale jest wypaśny, pozdrawiam.

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl