Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Fałszowanie sprzedaży w archiwum Allegro

Zaczęty przez Aztek, 01 Marzec, 2019, 00:29:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Aztek

Któregoś dnia, całkiem przypadkiem, kliknąłem w link w jakimś starym mailu otrzymanym z Allegro, dotyczącym wystawionej kilka lat temu aukcji, która zakończyła się niczym, czyli - "Nie było ofert kupna". Aukcja (licytacja) znajdowała się już w archiwum Allegro (archiwum.allegro.pl), ale zamiast informacji "Nie było ofert kupna" była informacja "Sprzedano za" i wymieniona cena wywoławcza.

Bardzo się tym zdziwiłem, bo nie sprzedałem tego przedmiotu, a Allegro w swoim archiwum ma informacje, że go sprzedałem. Sprawdziłem wszystkie swoje, w ostatnich latach wystawione, aukcje (licytacje), i wszystkie które zostały przeniesione do archiwum, i w których "Nie było ofert kupna" kończyły się fikcyjną sprzedażą z ceną wywoławczą.

I tak, z informacji z archiwum Allegro wynikałoby, że np. kilkanaście razy sprzedałem ten sam serwis internetowy (łącznie z domeną), co jest nieprawdopodobne, bo jak można sprzedać kilka razy tą samą domenę internetową (po przepisaniu nie mamy już do niej dostępu). Co ciekawe, to nie dotyczy to tylko aukcji sprzed kilku lat, ale także zakończonych całkiem niedawno, bo np. aukcja zakończona w październiku 2018 i przeniesiona do archiwum Allegro, ma to samo - fikcyjna sprzedaż z ceną minimalną.

Takie aukcje przeniesione do archiwum Allegro są również w Google, łatwo je wyszukać. Tak więc, jest to dla sprzedawcy generowanie jakiejś fikcyjnej sprzedaży, której nie było, a także wprowadzanie Internautów w błąd, bo odnajdując starą aukcje z fikcyjną sprzedażą (wygenerowaną przez archiwum Allegro) np. domeny, patrzą na aktualne aukcje, i widzą znowu tą samą domenę na sprzedaż, co sugeruje jakieś oszustwo i może zniechęcać do zakupu.

A w ogóle, to po co robić archiwum czegoś, jeżeli w tym archiwum nie ma prawdziwych informacji. Archiwum, jak sama nazwa wskazuje, jest do archiwizowania informacji, a nie do ich modyfikacji, bo wtedy to już nie jest archiwum...

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl