Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Co nowego chcielibyście widzieć w nowych wersjach skryptu Ek@rtka MAX?

Zaczęty przez Aztek, 01 Marzec, 2009, 17:31:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Aztek

Tu można umieszczać propozycje zmian w skrypcie Ek@rtka MAX.

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Patryk Doering

Witam serdecznie.

Z mojego punktu widzenia z przyjemnością przywitam w skrypcie kartek poniższe funkcje (funkcja im wyżej na liście tym większe znaczenie ma dla mnie priorytet wprowadzenia danej opcji):

1. Możliwość dodawania własnych kartek przez userów:
a) Możliwość oznaczania czy kartka ma zostać upubliczniona w serwisie, czy ma pozostać oznaczona jako prywatna - do osobistego wykorzystania.
b) Możliwość dodawania fotografii jako kartki, umieszczania jej w wybranej ramce i nakładania tekstu na to wszystko.
c) Możliwość dodawania przez usera własnego pliku dźwiękowego (mp3) do kartki.

2. Możliwość dodawania cytatów i wierszy przez użytkowników.
3. System moderacji dodawaną do serwisu przez użytkowników zawartością.
4. Możliwość seryjnego wysyłania danej kartki. Mailing - wybrana przez użytkownika ekartka może zostać przesłana na dowolną liczbę adresów e-mail. Programowanie czasu wysyłki mailingu i listy odbiorców.
5. Płatności w serwisie - płatności SMS oraz przelewem i kartą np. integracja z serwisem transakcyjnym Dotpay. Możliwość obliczania kosztu mailingu z powyższej funkcjonalności na podstawie liczby adresów e-mail zdefiniowanej na liście danej rozsyłki i definiowania płatnych ekartek.
6. W serwisie możliwość prezentowania najbardziej aktywnych użytkowników: osoby, które dodały największą liczbę kartek, cytatów, wierszy oraz użytkownicy, którzy wysłali najwięcej kartek.

To na razie tyle. Mam jeszcze kilka pomysłów lecz myślę, że mogą one jeszcze poczekać.

j11w

Cytat: Patryk Doering w 01 Marzec, 2009, 19:17:46
Witam serdecznie.

Z mojego punktu widzenia z przyjemnością przywitam w skrypcie kartek poniższe funkcje (funkcja im wyżej na liście tym większe znaczenie ma dla mnie priorytet wprowadzenia danej opcji):

1. Możliwość dodawania własnych kartek przez userów:
a) Możliwość oznaczania czy kartka ma zostać upubliczniona w serwisie, czy ma pozostać oznaczona jako prywatna - do osobistego wykorzystania.
b) Możliwość dodawania fotografii jako kartki, umieszczania jej w wybranej ramce i nakładania tekstu na to wszystko.
c) Możliwość dodawania przez usera własnego pliku dźwiękowego (mp3) do kartki.

2. Możliwość dodawania cytatów i wierszy przez użytkowników.
3. System moderacji dodawaną do serwisu przez użytkowników zawartością.
4. Możliwość seryjnego wysyłania danej kartki. Mailing - wybrana przez użytkownika ekartka może zostać przesłana na dowolną liczbę adresów e-mail. Programowanie czasu wysyłki mailingu i listy odbiorców.
5. Płatności w serwisie - płatności SMS oraz przelewem i kartą np. integracja z serwisem transakcyjnym Dotpay. Możliwość obliczania kosztu mailingu z powyższej funkcjonalności na podstawie liczby adresów e-mail zdefiniowanej na liście danej rozsyłki i definiowania płatnych ekartek.
6. W serwisie możliwość prezentowania najbardziej aktywnych użytkowników: osoby, które dodały największą liczbę kartek, cytatów, wierszy oraz użytkownicy, którzy wysłali najwięcej kartek.

To na razie tyle. Mam jeszcze kilka pomysłów lecz myślę, że mogą one jeszcze poczekać.

Te punkty popieram chociaż punkt 5 zamienił bym na punkt 6
dodał bym jeszcze w statystykach datę ostatniego logowania użytkowników

static

Dla mnie najważniejsze zmiany to:
- wprowadzenie kodowania utf-8
- możliwość dodania zdjęcia i naniesienie na niego tekstu (i tak jak napisał Patryk Doering oznaczenie czy kartka prywatna, czy nie)
- co do plików mp3, to muzykę jakby dało się puścić przez jakiś player flash, np. player.swf?muzyka=jakis_plik.mp3 //tym sposobem odczyta to każda przeglądarka z zainstalowanym flashem
- ranking najaktywniejszych (względem liczby puntków, punkty użytkownicy zbierają poprzez wysłanie kartek, dodawanie kartek, ocenianie kartek; możliwość resetu punktów z panelu admina)

Nie chcę powielać uzytkownika Patryk Doering, ale również zgadzam się z tym co napisał.
______________________
Szukasz hostingu? Wejdź: HostHelp.pl - opinie o firmach hostingowych

Aztek

Pliki mp3 odtwarza już obecna wersja - jest tylko zablokowane w panelu admina dodawanie plików z rozszerzeniem innym niż mid. W kolejnej wersji będzie to odblokowane.

plaszcz

Witam.

Tak jak napisalem w watku o wprowadzeniu platnych kartek poprzez sms, jestem za wprowadzeniem takiej usługi !
Moje argumenty podałem w tamtym watku >> http://wmsoft.pl/index.php/topic,120.msg415.html

A teraz co bym wprowadzil nowego...
Mozliwosc dodawania przez uzytkowników nowych życzeń, życzenia byly by moderowane przez admina i dostepne dla wszystkich podczas nadawania kartki - tak jak jest to obecnie rozwiazane.
Mozna by stworzyc dodatkowo mini serwis z zyczeniami, czyli strona na ktorej bylyby wyswietlane zyczenia wedlug kategorii np. www.domena-kartkowa.pl/zyczenia/
Wprowadzic mozna by tez mozliwosc oceny zyczeń przez wszystkich (nie tylko zalogowanych)

Rozwiazanie z zyczeniami bardzo wzbogaciloby serwis, tematyka życzeń jest bardzo "chodliwa" poszukiwana w internecie, wedlug google trends, bardziej niz kartki.
Krotko mowiac, byloby to bardzo dobry kierunek rozwoju serwisu... Kartki i życzenia to tematyka bardzo bliska !
Uważam to za priorytet !
No i jeszcze raz wspomne  :) ...opcja wyslania platnej (smsem) kartki bez reklam dla odbiorcy - odbiorca bedzie ogladał kartkę bez reklam, technicznie inny bylby szablon podgladu kartki darmowej.

hmmm utf8, tylko gdyby wprowadzic dodatkowe jezyki przestawiane dynamicznie poperzez skrypt, inaczej nie ma sensu, strona jest polska, wiec kartki nadawane sa przez polaków a latin2 wyswietli sie takze w przegladarce chinskiej.

pozdrawiam.

lagata.pl


- dodawanie kartek przez ludzi do wiekszej ilosci kategorii/podkategorii

- mozliwosc importu maili i dat np z pliku wygenerowanego z outlooka

- ogolnie praca i rozbudowa konta uzytkownika


Patryk Doering

Witam serdecznie.

Gratuluję nowej wersji systemu. Widać, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

W nowej wersji doszedł kalendarz - fajnie. Proponuję jego rozbudowę o prezentowanie w nim informacji z modułu przypomnień plus dodawanie informacji do kalendarza z notatkami, zadaniami, wydarzeniami, imprezami na poszczególne dni. Dodatkowo użytkownik ma możliwość oznaczania czy dodawana do kalendarza treść ma zostać oznaczona jako: prywatna - (dostępna tylko dla użytkownika po zalogowaniu np. przypomnienie o zadaniu do wykonania w DD-MM-RRRR) lub publiczna - (prezentowana w kalendarzu na stronie użytkownika, dostępnej dla wszystkich użytkowników serwisu np. informacja o planowanej imprezie na DD-MM-RRRR). Podobny system jak w systemie PHPizabi, jednak ze sporymi ulepszeniami w postaci przypomnień e-mail. Pełnowartościowy kalendarz z terminarzem i przypomnieniami. W znacznej większości wszystko jest już prawie zrobione, by można było pociągnąć moduł w tym właśnie kierunku. 

Dodatkowo rozbudowa profilu użytkownika, strona usera z kalendarzem publicznym, danymi użytkownika i jego fotką. Naturalnie adres do profilu użytkownika powinien być w prostrzej do zapamiętania postaci - może tak jakiś moduł integrujący to zadanie z systemem aliasów?

Proponuję również rozważenie wprowadzenia kategorii dla dodawanej do serwisu muzyki. Przy sporej liczbie kartek i plików dźwiękowych dobór odpowiedniej muzyki może być znacznie utrudniony. Kategorie mogą się pokrywać z kategoriami kartek a admin w administracji ma możliwość dodania pliku dźwiękowego do odpowiednich kategorii. Plik dźwiękowy może być dostępny w kilku kategoriach a dodatkowo możliwość wyszukiwania odpowiedniego pliku - tradycyjna wyszukiwarka muzyki.

plaszcz

popieram wnisek lagaty oraz jeszcze dodam swoje 3 grosze...
rozbudowa strony z życzeniami :
- lista kategorii taka jak kartek zamiast rozwijanego menu
- mozliwosc ustawienia ilosci zyczen na strone (jesli byloby wiecej zyczen niz ustawiony limit, to porcjowanie wyniku na strony)

Aztek

Cytat: lagata.pl w 12 Kwiecień, 2009, 13:10:16
- mozliwosc importu maili i dat np z pliku wygenerowanego z outlooka

:o :o :o
Do czego to się może przydać? 

plaszcz

to nie moj pomysl ale jak domniemywam, import emaili do pozniejszego wysylania kartek na te adresy

lagata.pl

w swieta bylem swiadkiem, jak moja zona przeklajala okolo 50 adresow z outlooka do kartek :D

kolejna rzecz to mozliwosc wylaczenia moderacji zyczen



nateria

Ja czekam na kodowanie w utf-8 ekarteczki STD  . Jak się pokaże to na pewno kupię 

Widzę że wersja pro ma kodowanie utf-8  Je
stem za wprowadzenie wyślij kartkę za SMS-a żeby były darmowe kartki i płatne kartki

nateria

Zapominałem
jeszcze o  jednym
Żeby był limit dany na użytkowników  co do dodawania swoich kartek np: 10 kartek  może wgrać sobie użytkownik
Bo jak tak każdy wgra mi   kartkę na serwer  to mi miejsca zabraknie  ;D na hostingu  


Możliwość  wysłania e kartki na gadugadu 

j11w

1. możliwość wysyłania kartek z własnym plikiem graficznym np: ze zdjęciem
płatne przez SMS (opcja)
2. dodanie księgi gości
Przykładowa Księga Gości
http://www.free4u.pl/wyswietl_ksiege.php?id_ksiegi=4301"

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl