Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Wersa STD, a wersja MAX

Zaczęty przez webgp, 02 Październik, 2008, 22:47:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

webgp

Witam!
Jestem co prawda nowy i mogę niedobrze znać różnice pomiędzy tymi wersjami, ale mam kilka uwag.
Piszesz, drogi nasz Twórco skryptów, że wiele poprawek naniesiesz w wersji MAX. Ale, biorąc pod uwagę "dociążenie" systemu możliwością rejestracji (co domyślam się zmniejsza wydajność) niektórzy ludzi, tak podejrzewam, podobnie jak ja nie chcą po prostu mieć tej wersji. I to nie przez większy koszt, czy coś w tym rodzaju. Bo wszak ceny masz dobre. Ale właśnie przez obawę, że skrypt będzie generować większe obciążenie, aniżeli wersja STD.
Czy może nie byłoby dobrym rozwiązaniem wprowadzenie wersji "pośredniej"? Tzn. takiej, która miałaby "wodotryski" wersji MAX, ale bez systemu logowania?

Naturalnie jeszcze raz piszę, iż nie wiem w jaki sposób dokładnie jest napisany skrypt. Być może ta możliwość logowania, przy jej wyłączeniu, nie wpływa na wydajność.

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

#1
Nie planuje wydania pośredniej wersji. Wersja MAX jest raczej dla dużych serwisów i w tym kierunku będzie rozwijana. Co do obciążenia i wydajności, to myślę że skrypt chyba sprawdził się w dużych serwisach - przynajmniej takie sygnały do mnie dochodzą. Poza tym, baza MySQL ma standardowo ustawiony własny cache a zainstalowaną na serwerach pamięć można liczyć już w GB. Tak więc, nie należny tak się zamartwiać wydajnością ;D
Skrypt też nie generuje jakiegoś specjalnie dużego obciążenia i olbrzymiej liczby zapytań do bazy. Ale oczywiście, każdy serwis może się "zatkać" jak np. 1000 osób w tym samym momencie będzie chciało wysłać kartkę  ;D


webgp

Ok. To w takim razie jak wygląda zmiana z wersji standard, na max? Czy można łatwo przejść z jednej wersji na drugą? Pytam na razie czysto teoretycznie naturalnie.

Aztek

Nie ma problemu z przejściem z wersji 1.71 STD do 1.0 MAX. Trzeba zrobić upgrade bazy (wykonać klika instrukcji SQL) i wgrać na serwer pliki zastępując stare wersje - wszystko jest opisane w instrukcji, którą otrzymasz z wersją MAX. Szablony są w bazie, tak więc wygląd strony pozostanie bez zmian - oczywiście jeżeli niezmieniałeś plików. Trzeba także zaktualizować stary arkusz styli CSS o nowe wpisy...

webgp

Przy ewentualnym upgradzie trzeba było by dopłacić, czy kupić od nowa wersję max?
(Przepraszam, że tak męczę ciebie tymi pytaniami, ale zastanawiam się co zrobić w przypadku popularności serwisu, który pod innym adresem miał sporą oglądalność)

Aztek

Odpowiedź przesłałem na twój email.

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl