Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Urządzenia mobilne / X venture - nowy "pancerny" smartfon od LG
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 25 Maj, 2017, 10:14:17  »
Koreańska firma LG Electronics wprowadziła do sprzedaży, na razie w Ameryce Północnej, wytrzymały smartfon X venture. Telefon jest wodoodporny i pyłoodporny, a także odporny na upadki i wstrząsy. Potwierdza to przejście 14 różnych testów amerykańskiego standardu wojskowego MIL-STD 810G. LG X venture został wyposażony w 5.2 calowy ekran Full HD z Gorilla Glass oraz ośmiordzeniowy procesor. Więcej informacji o tym nowym odpornym telefonie możecie przeczytać tutaj: LG X venture - wytrzymały smartfon dla aktywnych
12
Urządzenia mobilne / Smartfon myPhone Q-Smart Plus w Biedronce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 21 Maj, 2017, 21:45:39  »
Od poniedziałku 22 maja 2017, w sklepach Biedronka, będzie można kupić nowego smartfona firmy myPhone o oznaczeniu Q-Smart Plus. Telefon ma 5.5 calowy ekran IPS HD, czterordzeniowy procesor oraz 1 GB pamięci RAM, a będzie dostępny w cenie 333 zł. Więcej informacji o tym produkcie znajdziecie tutaj: Smartfon myPhone Q-Smart Plus w Biedronce za 333 zł.
13
Urządzenia mobilne / Nowe smartfony ARCHOS'a z serii Cobalt
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 10 Maj, 2017, 18:19:43  »
W ofercie ARCHOS'a pojawiły się dwa nowe modele smartfonów z serii Cobalt - 50b Cobalt i 55b Cobalt. Oba telefony mają czterordzeniowe procesory, ekrany IPS o rozdzielczości HD, 2 GB pamięci RAM i 32 GB wewnętrznej (ROM), kamery o matrycach 2 i 13 megapikseli, łączność LTE (4G) oraz czytniki linii papilarnych. Podstawowa różnica między smartfonami to ekran, 55b Cobalt - 5.5 calowy, 50b Cobalt - 5 calowy. Nowe Archosy Cobalt pracują na systemie operacyjnym Android w wersji 6.0 Marshmallow. Są także wersje "Lite" tych modeli, wyposażone w 50% mniejszą pamięć - 1 GB RAM i 16 GB wewnętrznej (ROM).
14
Urządzenia mobilne / Co zrobić gdy zgubimy smartfona?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 07 Maj, 2017, 23:11:27  »
Telefon z Androidem, który zgubiliśmy lub został nam skradziony, możemy zdalnie zlokalizować i próbować go odnaleźć. Możemy go także zdalnie zablokować i skasować wszystkie dane i ustawienia. A jak tego dokonać, dowiecie się czytając: Jak zlokalizować, zablokować i skasować dane zgubionego lub skradzionego smartfona?.
15
Stacje pogodowe / Osłona radiacyjna (przeciwsłoneczna) do czujnika temperatury/wilgotności
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 01 Maj, 2017, 22:13:25  »
Osłona radiacyjna to taka specjalna osłonna, wykonana najczęściej z plastiku, która montowana jest na czujniku zewnętrznym i ma za zadanie zabezpieczyć sensor temperatury/wilgotności przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym. Dzięki osłonie nasze pomiary będą bardziej wiarygodne, bo "zniwelowany" zostanie wpływ słońca. Są osłony aktywne i pasywne, w aktywnych do wymuszania obiegu powietrza wykorzystywany jest wentylator, pasywne mają naturalny obieg powietrza. Taką osłonę można wykonać samemu, np. z podstawek doniczkowych albo kupić.

Więcej informacji o osłonach przeciwsłonecznych znajdziecie tu:
TFA wprowadza osłonę przeciwsłoneczną do czujników temperatury
Jak zrobić osłonę radiacyjną (przeciwsłoneczną) do czujnika temperatury/wilgotności?
16
Stacje pogodowe / EUROCHRON EFWS2900 - nowa stacja pogodowa, która może być hitem!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 25 Kwiecień, 2017, 00:35:57  »
Conrad, pod marką EUROCHRON, wprowadził do sprzedaży stacje pogodową o oznaczeniu EFWS2900, która została wyposażona w atrakcyjny kolorowy wyświetlacz, nowego rodzaju czujnik zintegrowany (z wiatromierzem i deszczomierzem) oraz możliwość przesyłania danych do bardzo popularnego portalu pogodowego Weather Underground. Atrakcyjna też jest cena, niewiele ponad 600 zł, dlatego stacja ta może stać się hitem. Jeżeli jesteście zainteresowani tym produktem, to więcej informacji znajdziecie w EUROCHRON EFWS2900 - kolorowy wyświetlacz i wysyłanie danych do Weather Underground.
17
Stacje pogodowe / Jak działa prognoza pogody w elektronicznych stacjach pogodowych?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 22 Kwiecień, 2017, 20:52:31  »
Jeżeli chcecie się dowiedzieć, na jakiej zasadzie domowe elektroniczne stacje pogodowe generują prognozę pogody, i jaka jest sprawdzalność takiej prognozy, to zapraszam do przeczytania tego tekstu - Jak stacja pogodowa prognozuje pogodę?
18
Stacje pogodowe / TFA MEMO - kolejna ciekawa stacja pogodowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 12 Kwiecień, 2017, 09:45:18  »
TFA MEMO (35.1141.01) to kolejna ciekawa nowość niemieckiej firmy TFA Dostmann. Produkt wyróżnia się przede wszystkim czytelnym ułożeniem informacji na wyświetlaczu i stale widocznymi wartościami maksymalnymi i minimalnymi dla temperatury i wilgotności. Oprócz tego w urządzeniu znajdziemy radiowo sterowany zegar, prognozę pogody oraz ciśnienie atmosferyczne. Cena TFA MEMO na rynku niemieckim, po przeliczeniu z Euro, to około 170 zł (Media Markt/Saturn).
19
Stacje pogodowe / Connect - nowa stacja pogody firmy TFA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 11 Kwiecień, 2017, 11:11:17  »
TFA Connect (35.1143) to jedna z najnowszych stacji pogodowych niemieckiej firmy. Produkt wyróżnia się możliwością współpracy z systemem WeatherHub (MOBILE ALERTS), ale do tego konieczny jest zakup specjalnej bramki internetowej (tzw. gateway WeatherHub). Stacja została wyposażona w prognozę pogody, pomiar temperatury i wilgotności (wewnętrznej i zewnętrznej), radiowo sterowany zegar oraz wskaźnik zmian ciśnienia atmosferycznego. Cena na rynku niemieckim, to po przeliczeniu około 220 zł.

Więcej informacji o systemie WEATHER HUB/MOBILE ALERTS znajdziecie tutaj:
Smartfon jako urządzenie do monitoringu klimatu w domu, czyli stacja pogodowa TFA WEATHERHUB
Mobile Alerts - system monitoringu klimatu w domu
20
Stacje pogodowe / Nowości EUROCHRON: stacje pogodowe EFWS S550 i EFWS 5500
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 03 Kwiecień, 2017, 22:28:24  »
W ofercie niemieckiego Conrada pojawiły się dwie nowe stacje pogodowe marki EUROCHRON - EFWS S550 i EFWS 5500. Obie zostały wyposażone w kolorowe wyświetlacze, prognozę pogody, zegary sterowane radiowo oraz temperaturę i wilgotność wewnętrzną i zewnętrzną. Jeden z modeli posiada także ciśnienie i fazy księżyca. Więcej informacji znajdziecie w tekście: Nowe stacje pogodowe EUROCHRON: EFWS S550 i EFWS 5500.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10