Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

problem z dodawaniem kartek-zła wielkość pliku

Zaczęty przez angelo, 02 Marzec, 2008, 19:37:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

angelo

Witam
Mam problem z dodawaniem kartek w skrypcie Ekartka Std..po próbie dodania kartki pokazuje się informacja zła wielkość pliku- -ileś kB(ileś dlatego że próbowałem z różną kompresją jpg i pokazuje różne wartości..ale zawsze -).OCZYWIŚCIE w konfiguracji mam ustawioną odpowiednio dużą wartość zdjęcia żeby nie było problemu, a jednak występuje..nawet w stosunku do kartek które wcześniej na stronę były dodane.Nie mam już za bardzo pomysłu co z tym fantem zrobić. 

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

Możliwe błędy
-----------------

Błąd typu:
Zły rozmiar pliku
duże - 33535 bajtów
małe - 0 bajtów


Błąd występuje przy dodawaniu nowej kartki w momencie gdy nie podaliśmy linku do małego zdjęcia i nie zaznaczyliśmy opcji "Utwórz zdjęcie małe z dużego".

Błąd typu:
Zły rozmiar pliku
duże - 0 bajtów
małe - 8450 bajtów


Błąd występuje przy dodawaniu nowej kartki w momencie gdy nie podaliśmy linku do dużego zdjęcia.

Błąd typu:
Zły rozmiar pliku
duże - 33535 bajtów
małe - 8450  bajtów


Błąd występuje gdy np. w panelu administracyjnym -> opcje -> konfiguracja mamy ustawiony maksymalny rozmiar pliku zdjęcia na przykładowo 30 (30 = 30KB) - w tym wypadku zdjęcie duże przekracza ten rozmiar.

angelo

u mnie komunikat przy próbie dodania kartki o wielkości 67kB (w ustawieniach dopuszczone 700kB) wyglądało następująco:
Zły rozmiar pliku.
Zdjęcie duże - -14B
Zdjęcie małe - 0B

zaznaczona opcja utwórz małe z dużego

Aztek

Dodaj moje zdjęcie z wersji demo skryptu:
http://ekartka.wmsoft.pl/kartki/4/1.jpg

Jeżeli da się załadować, to z formatem jpg twojej kartki jest coś nie tak i dlatego skrypt nie może utworzyć miniaturki.

angelo

oto odpowiedź skryptu:
Zły rozmiar pliku.
Zdjęcie duże - -4B
Zdjęcie małe - 0B

zdaje się że to dzieje się od czasu aktualizacji..kilka ich było..na razie nie mam czasu by przesiąść się na wersję MAX..być może podmiana całego skryptu pomoże, ale na razie muszę walczyć na tym ...dziwne jest to, że pokazuje ujemne wartości

Aztek

#5
Cytat: angelo w 02 Marzec, 2008, 21:21:31
oto odpowiedź skryptu:
Zły rozmiar pliku.
Zdjęcie duże - -4B
Zdjęcie małe - 0B


Po załadowaniu mojego zdjęcia?

Cytat: angelo w 02 Marzec, 2008, 21:21:31
zdaje się że to dzieje się od czasu aktualizacji..kilka ich było..

W dodawaniu kartek nic się nie zmieniło, tak więc na pewno nie jest to problem aktualizacji.

angelo

dokładnie po próbie załadowania twojego zdjęcia

Aztek

#7
Myślę, że zmieniły się jakieś ustawienia serwera, np. nie ma katalogu tymczasowego w którym są chwilowo umieszczane zdjęcia po załadowaniu na serwer albo masz jakąś blokadę na ładowanie plików na serwer itp.

angelo

#8
CytatMyślę, że zmieniły się jakieś ustawienia serwera, np. nie ma katalogu tymczasowego w którym są chwilowo umieszczane zdjęcia po załadowaniu na serwer albo masz jakąś blokadę na ładowanie plików na serwer itp.
Przez ftp nie mam problemu z załadowanie plików na serwer, co do tempa to nie wiem..ale nie wydaje mi się żebym go widział jak skrypt działał


dodane
próbowałem wykonać upgrade do wersji MAX..przy próbie importu bazy danych pokazuje komunikat brak pliku SQL i to zarówno z komputera jak i z folderu import..na moje to problemy mogą być dwojakiego rodzaju..albo mój serwer blokuje upload przez skrypt(pytanie do WMsoft co musiałby blokować żeby wystąpił taki komunikat-żebym w razie czego wiedział co napisać do administracji serwera),albo mam uszkodzony skrypt-tu pytanie który z plików jest odpowiedzialny za upload żebym go mógł ewentualnie nadpisać
Następne pytanie:jeżeli nie będę mógł reanimować tego skryptu wyrzucę go całkiem i zastąpię wersją MAX instalowaną na "świeżo"..ale pojawia się problem..czy będe mógł przywrócić stan ze starej bazy danych w nowej(mam zrobiony backup)to znaczy pytanie czy nie nastąpi konflikt wersji

Aztek

Najlepiej jak dasz mi dostęp do panelu admina ekartek i ftp'a. Sprawdzę co jest nie tak.

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl