Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Skrypt aliasów email i normalnych subdomen

Zaczęty przez Aztek, 26 Maj, 2010, 12:11:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czy jesteś zainteresowany skryptem aliasów email i subdomen wpisanych w dns?

Zdecydowanie TAK
5 (83.3%)
Tak
1 (16.7%)
Nie wiem
0 (0%)
Nie
0 (0%)
Zdecydowanie NIE
0 (0%)

Głosów w sumie: 6

Aztek

Zastanawiam się nad stworzeniem nowego skryptu (planowana nazwa WMalias DNS) obsługującego aliasy email i normalne subdomeny wpisane w dns. Skrypt współpracowałby z jednym z popularnych paneli do obsługi serwerów (np. Cpanel lub DirectAdmin itp.). Zapraszam do udziału w ankiecie. Wszelkie komentarze, propozycje i pomysły jak miałby działać taki skrypt będą mile widziane :)

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Lethys

Zdecydowanie tak na aliasy email. Ja bym byl zainteresowany.

mcjancio


kamykkk1


edric

Oczywiscie, ze tak. I oby cena byla przystępna.

pvv.pl


Aztek

#6
Wersja testowa skryptu WMalias DNS jest dostępna na stronie dobrehostingi.pl. Wszystkie funkcje działają - można się zarejestrować, przetestować domeny i aliasy mail. Tak jak pisałem wcześniej, skrypt wymaga panelu DirectAdmin i dostępu do API. Od strony skryptu nie ma żadnych ograniczeń co do liczby domen czy przekierowań email. Skrypt jest swego rodzaju "pośrednikiem" w dodaniu/usunięciu/modyfikacji odpowiedniego wpisu w panelu DA.

WMalias DNS umożliwia prowadzenie jednocześnie aliasów www, aliasów email i normalnych domen. Można również prowadzić tylko jeden lub dwa rodzaje usług (automatycznie znikają niepotrzebne opcje w menu użytkownika) - włącznie/wyłączenie w pliku konfiguracyjnym. Podobnie wygląda sprawa z płatnościami, można wprowadzić płatności tylko dla określonych usług np. aliasów email, domen.

Za wszystkie uwagi i propozycje dotyczące skryptu z góry dziękuje.

Aztek

#7
Po testach okazało się, że DirectAdmin ma jakieś ograniczenia na liczbę wpisów w pliku strefy DNS - przynajmniej ten na którym testowałem. Wszystko było ok do około 1300 wpisanych delegacji subdomen, powyżej wpisy nie zostają dodane, mimo że DA wysyłał odpowiedz poprawnego dodania. Nie można też zobaczyć wpisów w DA w sekcji "Zarządzanie DNS" - wyskakuje "time out" .Tak więc, dodawanie dużej ilości delegacji subdomen poprzez wykorzystanie panelu DirectAdmin (Cpanel pewnie też ma jakieś ograniczenia) nie jest najlepszym pomysłem.

Testowałem też dodawanie aliasów email (na innym serwerze - zwykłe konto z DA) - sprawa jest trochę lepsza niż z dodawaniem delegacji do dns'u. Dodałem ponad 10 000 aliasów, ale przy takiej ilości czas oczekiwania na dodanie kolejnego aliasa przekracza już 60 sekund - często też serwer nie odpowiada. Tak więc, aby dodać poprawnie alias trzeba operacje powtarzać. Być może na większym serwerze, VPS'ie lub dedyku nie byłoby takiego problemu. Natomiast, dodanie kolejnego aliasa przy tylko kilku dodanych zabiera ułamek (0,2) sekundy. Czyli takie rozwiązanie (z wykorzystaniem panelu DA) sprawdzałoby się dobrze przy niewielkich serwisach. Oczywiście, jeżeli już dodamy do DA alias email to będzie on dobrze działał - poprawnie przekierowywał maile.

Na razie chyba będę musiał zawiesić ten projekt...

Dodane 5.11.2010
-----------------
Testowałem skrypt jeszcze na jednym serwerze i było trochę lepiej. Dodałem ponad 4000 wpisów delegacji subdomen - ale przy takiej ilości panel DA coraz wolniej dodawał kolejne wpisy. Musze skrypt przetestować na jakimś VPS'ie lub serwerze dedykowanym. Być może wystarczy lepszy serwer lub ustawienie odpowiedniej konfiguracji panelu DA (np. więcej pamięci itp.).

Aztek

Czy ktoś jest jeszcze zainteresowany takim skryptem (aliasów/subdomen wpisanych w dns)?

Aztek

#9


Informuje osoby zainteresowane, że powstał skrypt subdomen DNS i aliasów WWW - WMalias DNS. Demo jest dostępne na stronie: http://wmaliasdns.waw.pl . Skrypt oferuje dwa rodzaje wpisów do serwera DNS, wpisy z serwerami nazw (NS) oraz wpisy (A) z adresem IP. Czyli dzięki skryptowi możliwe jest uzyskanie normalnej subdomeny, która przekierowuje na konkretny adres IP, coś podobnego do usługi typu dyn.com. Do poprawnego działania skryptu konieczny jest serwer VPS i zainstalowany serwer nazw PowerDNS.

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl