Menu główne
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Problem przekierowanie

Zaczęty przez kolok, 06 Maj, 2009, 18:41:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

kolok

Mam hosting na linuxpl.com- ustawili mi wildcards dns na domeny które będą służyć za aliasy. Skrypt zainstalował się bezproblemowo. I teraz pytanie odnośnie przekierowania.
W instrukcji pisze że trzeba przekierować domeny które będa służyć za aliasy na główny katalog w którym jest zainstalowany system.

Gdy tak zrobię i założę testowy alias to wchodząc na alias przekierowywuje mnie na stronę główną gdzie jest zainstalowany wmalias.

Przekierowanie robię 301.

Nie wiem co robię źle, może mam coś w dnsach zmienić.

Nie wiesz jakiego smartfona wybrać? Zobacz - smartfonki.pl
Szukasz stacji pogodowej, termometru? Zobacz - stacje-pogody.pl

Aztek

#1
Wszystkie domeny obsługiwane przez skrypt, muszą być przypisane do tego samego katalogu - z zainstalowanym skryptem. Nie może to być przekierowanie typu http z domeny na domenę! Przykładowo mamy 2 domeny a1.pl i a2.pl, skrypt jest zainstalowany np. w /home/www/aliasy, domeny a1.pl i a2.pl powinny być przypisane do katalogu /home/www/aliasy - czyli katalogiem główny dla tych domen jest ten sam katalog - /home/www/aliasy.

Sprawdź czy masz w pliku konfiguracyjnym ustawiony prawidłowy rodzaj domeny - np. dla domeny a.pl powinno być 0, a dla domeny a.com.pl 1.

maylo

dobrze ,ja mam konto na linuxpl.com - domene .pl i strone dostepna na pod ta domena. Chce uruchomic te aliasy pod ta domena, by inni mieli swojadres.mojadomena.pl gdzie pod wpisaniem samej mojadomena.pl wyskakuje moj serwis. a pod mojserwis.pl/alias/ - aliasy ktore dzialaja poprawnie. Niestety, skrypt albo przekeirowuje aliasy (po wlaczeniu wildcard) na moja strone glowna albo nie dziala - jak zrobic by moja strona byla nadal pod glowna domena mojadomena.pl a aliasy w folderze mojadomena.pl/alias/ dzialaly poprawnie ??????.mojadomena.pl


Aztek

Cytat: maylo w 01 Styczeń, 2012, 19:01:33
Chce uruchomic te aliasy pod ta domena, by inni mieli swojadres.mojadomena.pl gdzie pod wpisaniem samej mojadomena.pl wyskakuje moj serwis. a pod mojserwis.pl/alias/ - aliasy ktore dzialaja poprawnie.

http://wmsoft.pl/index.php?topic=173.0

Nie wiesz jaką hulajnogę elektryczną kupić? Zobacz - nahulajnogi.pl
Szukasz samochodu elektrycznego? Zobacz - zeroauta.pl