Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie. OK (wyłącz komunikat)

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Stacje pogodowe / Nowa stacja La Crosse Technology - już dostępna w Europie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 02 Sierpień, 2018, 12:28:04  »
La Crosse Technology WS6867 to jedna z najnowszych stacji pogodowych amerykańskiej firmy. Jest to europejska wersja stacji 330-2315, przeznaczonej głównie na rynek amerykański. Stacja jest już dostępna na rynku europejskim, na niemieckim amazonie WS6867 kosztuje 220 EUR, czyli około 940 zł. WS6867 to bardzo ciekawy produkt, ma kolorowy wyświetlacz, przesyłanie danych do serwisu pogodowego Weather Underground, temperaturę i wilgotność, a także pomiar wiatru i opadów deszczu.
12
Stacje pogodowe / Nowa ciekawa stacja pogodowa marki EUROCHRON
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 11 Lipiec, 2018, 16:14:02  »
EUROCHRON EFWS-Color to nowa na rynku interesująca stacja pogodowa, z kolorowym wyświetlaczem, pomiarem temperatury i wilgotności, ciśnieniem powietrza, fazami księżyca oraz alarmami temperatury i wilgotności. Co ciekawe, to odbiorem sygnał DCF zajmuje się czujnik zewnętrzny, który następnie przesyła sygnał czasu do stacji - bardzo dobre rozwiązanie. Do stacji można podłączyć nawet 8 czujników zewnętrznych. Produkt kupimy w cenie około 60 EUR, czyli po przeliczeniu około 260 zł.

Więcej o tym ciekawym produkcie przeczytacie tutaj: EUROCHRON EFWS-Color - stacja pogodowa z kilkoma dobrymi rozwiązaniami
13
Stacje pogodowe / Nowe stacje firmy Velleman
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 27 Czerwiec, 2018, 10:24:49  »
W ofercie belgijskiej firmy Velleman pojawiły się dwie nowe stacje pogodowe. Velleman WS8818 to produkt z kolorowym ekranem, prognozą pogody z 6 symbolami, ciśnieniem atmosferycznym, temperaturą i wilgotnością (wewnętrzną i zewnętrzną) oraz fazami księżyca. Druga nowość, Velleman WS2800MP, to stacja także z kolorowym wyświetlaczem, prognozą pogody, ciśnieniem bezwzględnym i względnym, temperaturą i wilgotnością wewnętrzną i zewnętrzną, fazami księżyca oraz punktem rosy. Na wyświetlaczu znajdziemy informacje o minimalnej i maksymalnej temperaturze i wilgotności z ostatnich 24 godzin. WS2800MP ma także mozliwość kalibracji pomiarów temperatury i wilgotności oraz ciśnienia powietrza.
14
Stacje pogodowe / Stacje pogodowe do fotowoltaiki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 24 Czerwiec, 2018, 09:32:00  »
Stacje pogodowe mogą być pomocne w fotowoltaice, czyli dziedzinie nauki zajmującej się generowaniem prądu z energii słonecznej. Możemy wykorzystać je do uzyskania informacji o natężeniu promieniowania słonecznego, co pomaga podjąć decyzje dotyczącą opłacalności inwestycji w panele słoneczne. Stacja pogodowa przyda się także do "monitoringu" instalacji fotowoltaicznej. Ale nie wszystkie stacje nadają się do fotowoltaiki, potrzebujemy stacji wyposażonej w czujnik promieniowania słonecznego. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Stacje pogodowe przydatne w fotowoltaice.
15
Urządzenia mobilne / Xiaomi Redmi 5 ponownie w Biedronce
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 18 Czerwiec, 2018, 16:26:42  »
Od 21 czerwca 2018 smartfon Xiaomi Redmi 5 będzie dostępny w sklepach Biedronka w cenie 555 zł. Będzie to wersja wyposażona w 3 GB RAM i 32 GB pamięci na dane. Telefon ma dość interesującą specyfikacje, bo ma 5.7 calowy ekran o rozdzielczości HD+, ośmiordzeniowy procesor, skaner odcisków palców oraz 12 megapikselowy aparat z autofocusem PDAF. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Xiaomi Redmi 5 3/32 GB w Biedronce za 555 zł.
16
Urządzenia mobilne / Nowe Nokie - 5.1, 3.1 i 2.1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 07 Czerwiec, 2018, 11:29:16  »
Nokia zaprezentowała trzy nowe smartfony. Nokia 5.1 ma 5.5 calowy ekran IPS FHD+ (2160 x 1080) zabezpieczony wytrzymałym szkłem Gorilla Glass 3, ośmiordzeniowy procesor Helio P18, 2 lub 3 GB RAM, dwie kamery 8 i 16 megapikseli, NFC, LTE (do 150 Mbps) oraz skaner odcisków palców. Smartfon będzie dostępny od lipca 2018 w cenie 189 EUR, czyli około 800 zł. Nokia 3.1 to telefon 5.2 calowy z ekranem HD+ (1440 x 720) także chronionym przez szkło Gorilla Glass, ośmiordzeniowym procesorem, 2 lub 3 GB pamięci RAM, NFC, LTE (do 150 Mbps) oraz kamerami 8 i 13 MP. Produkt powinien pojawić się w czerwcu 2018, w cenie 139 EUR, czyli około 590 zł. Nokia 2.1 otrzymała 5.5 calowy wyświetlacz HD (1280 x 720), czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM, kamery 5 i 8 megapikseli oraz LTE kategorii 4, czyli pobieranie do 150 Mbps. Ten model jest najtańszy z całej trójki, został wyceniony na 115 EUR, czyli 490 zł, powinien być w sprzedaży od lipca 2018.
17
Urządzenia mobilne / Kolejna nowość Wiko - VIEW MAX
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 06 Czerwiec, 2018, 12:37:22  »
Wiko VIEW MAX to smartfon z dużym 5.99 calowym panoramicznym ekranem IPS o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli (18:9), napędzany czterordzeniowym procesorem, z 3 GB pamięci RAM, dwoma kamerami (8 MP z przodu i 13 MP z tyłu), skanerem odcisków palców oraz baterią o pojemności 4000 mAh. Telefon posiada łączność w standardzie 4G LTE kategorii 4, czyli pobieranie z maksymalna prędkością 150 Mbps. W urządzeniu znajdziemy także autofokus z detekcją fazy oraz możliwość odblokowania telefonu za pomocą twarzy.
18
Stacje pogodowe / Zasięg czujników zewnętrzny
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 05 Czerwiec, 2018, 22:11:05  »
Producenci stacji pogodowych z reguły podają maksymalny zasięg czujników zewnętrznych w trenie otwartym, czyli bez przeszkód terenowych. Taki maksymalny zasięg jest praktycznie niemożliwy do uzyskania, bo stację pogodową mamy ustawioną w domu, a czujniki umieszczone na zewnątrz, czyli sygnał radiowy ma do pokonania ściany i inne przeszkody. Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jaki może być realny zasięg czujników, to warto przeczytać: Jaka jest maksymalna odległość w jakiej mogę umieścić czujnik zewnętrzny?
19
Hosting - opinie, oceny / OVH - nieautoryzowana zmiana danych w domenach
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 02 Czerwiec, 2018, 13:07:03  »
Dzisiaj z Krajowego Rejestru Domen (dns.pl) otrzymałem informacje o zmianie danych, konkretnie adresów email, w dwóch moich domenach. Bardzo mnie to zdziwiło, bo żadnych operacji na domenach nie wykonywałem. Zalogowałem się do panelu OVH, i okazało się, że w operacjach w trakcie, pozostał ślad po aktualizacjach kontaktów (maili) w moich domenach. Czyli ta nielegalna (nieautoryzowana) operacja była przeprowadzona przez system OVH.

Co ciekawe, to po tej zmianie maila, w panelu OVH nie ma praktycznie żadnego śladu, bo operacje w trakcie znikają po jakimś czasie, a w kontaktach jest cały czas poprawny adres. Gdyby nie mail z rejestru dns.pl, to w ogóle bym nie wiedział, że w moich domenach został zmieniony adres email - w panelu OVH wszystko się zgadza.

Czyli aktualnie mam sytuacje taką, że inne dane dotyczące domeny są w OVH, a inne w rejestrze domen PL. Do logowania do panelu OVH wykorzystuje maksymalnie długie i skomplikowane hasło, dodatkowo dostęp mam zabezpieczony za pomocą kodu SMS, tak więc nie rozumiem, jak jest możliwe, aby ktoś zmienił, bez mojej zgody, adres email w kontaktach domen.

W 2015 roku zmieniałem kontaktowy adres email w domenach w OVH, i była tam taka procedura, że na stary adres email była wysyłana autoryzacja takiej zmiany. Tak więc, jest to bardzo dziwna i niebezpieczna sytuacja, że bez żadnej autoryzacji, zmienia się adres email.

Jeżeli jest możliwa sytuacja, że dane właściciela domeny mogą się same zmienić, bez jego zgody, to mamy poważny problem z bezpieczeństwem domen PL. Zgłosiłem sprawę do Krajowego Rejestru Domen.

Cytuj
Prawa Abonenta Krajowego Rejestru Domen (NASK)

4. Twojej wyraźnej zgody wymaga:
    przeniesienie obsługi nazwy domeny do innego Partnera,
    zmiana abonenta nazwy domeny,
    zmiana danych abonenta nazwy domeny,
    usunięcie nazwy domeny.

Aktualizacja
--------------
Zmienione kontakty mailowe są w domenie "n.o-w-o.info" i przekierowują pocztę na stary adres. Wygląda to na włączenie usługi OwO (OVH) na domenie PL: https://docs.ovh.com/pl/domains/whois_-_aktywacja_opcji_owo/ . Co jest bardzo dziwne, bo usługa ta jest dla domen PL niedostępna, a poza tym, prywatne dane we whois domeny PL (dns.pl) są i tak niewidoczne, więc nie ma sensu ich maskować, chyba że chcą maskować przed Krajowym Rejestrem Domen ;D. Najwidoczniej w OVH mają jakiś większy problem, jak to powinno wszystko u nich działać... Ciekawe jest też to, że w panelu OVH, przy aktualizacji adresu email, jest informacja, że zmiana adresu email jest traktowana jako zmiana właściciela domeny. To jak w takim razie, traktować taką samowolną zmianę, bo nie było wyraźnej zgody, dokonaną w Krajowym Rejestrze Domen, jak nie zmianę właściciela.

Poza tym, jaki jest sens takiego maskowania adresu email, bo przecież można założyć osobnego maila dla domen, i samemu go kontrolować, a nie tak, że OVH decyduje np. poprze filtr antyspamowy co otrzymujemy. Jeżeli coś takiego robić, to powinien to robić Krajowy Rejestr Domen, bo on obsługuje domeny PL i whois. A w ogóle, to po co maskować maila, jak można go nie podawać w publicznym whois, a tylko link do formularza (zabezpieczonego kodem przed spamem), dzięki któremu można się skontaktować z właścicielem domeny. Mail wtedy jest niewidoczny dla wszystkich, a jest możliwość kontaktu z właściciel domeny.
20
Stacje pogodowe / Ciekawy termo-higrometr współpracujący z 8 czujnikami
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Aztek dnia 01 Czerwiec, 2018, 17:11:39  »
Stacja pogodowa (termo-higrometr) typu HP3000 to interesujący produkt. Dlaczego? Bo może współpracować z 8 czujnikami zewnętrznymi, ma kolorowy wyświetlacz, na którym jednocześnie mamy dane z 5 czujników, oraz archiwizuje pomiary na karcie pamięci w popularnym formacie CSV. Produkt można kupić już nawet w cenie około 300 zł, taka cena jest np. na Aliexpress. Szczegółowe informacje znajdziecie tutej: Stacja pogodowa HP3000 - 8 czujników, kolorowy ekran, wykresy i eksport do PC.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10